Brak bieżącej wody Co mam zrobić, jeżeli nie leci woda z kranu? Sprawdzić wszystkie zawory, szczególnie główny i sprawdzić sitko kranu. Jeżeli jest wszystko prawidłowo, zadzwońcie Państwo do biura WODOCIĄGÓW, gdyż powodem Twoich problemów może być rurociąg miejski. Otrzymacie Państwo informację, czy należy sprowadzić hydraulika do sprawdzenia instalacji wewnętrznej.
Kapiący kran Kogo mam wezwać w sprawie cieknącego kranu? Często można to naprawić samemu zmieniając uszczelkę. Jeżeli przeciek nie zanika należy poprosić hydraulika. Wycieki mogą być bardzo drogie. Koszty naprawy należy pokryć samemu.
Płynący ciągle strumień wody w toalecie. Co mam zrobić, jeśli spłukujący strumień w toalecie nie przestaje lecieć? To droga utrata wody. Umieszczając w zbiorniku spłuczki tabletkę barwiącą możemy przekonać się o stale płynącej wodzie. Jeżeli nie potraficie sam tego naprawić należy poprosić hydraulika. Koszty naprawy należy pokryć samemu.
Podlewanie ogrodu Czy można wykonać dodatkowe instalacje do podlewania ogrodu? Tak. Można zlecić do WODOCIĄGÓW założenie dodatkowego wodomierza (podlicznika) do celów podlewania ogrodu. Unika się wtedy opłaty za odprowadzanie ścieków.
Większy rachunek Co mam zrobić, jeśli moje zużycie wody drastycznie wzrosło w ciągu miesiąca ? Sprawdzić przeciekające krany, zbiorniki, węże ogrodowe. Potem zadzwonić do biura WODOCIĄGÓW i przedstawić problem. Może potrzebny jest ponowny odczyt lub wykonanie ekspertyzy wodomierza. Zostaniecie Państwo o tym poinformowani.
Hydrant przeciwpożarowy Czy mogę używać hydrantu? Nie. Hydranty przeciwpożarowe może używać tylko Straż Pożarna przy akcjach gaśniczych. Pracownicy WODOCIĄGÓW korzystają z hydrantów przy eksploatacji sieci wodociągowej
Dostarczanie wody Czy mogę jednocześnie korzystać z usług miasta w dostarczaniu wody i z innego źródła? Nie może być żadnych połączeń pomiędzy wodociągiem miejskim a innym dostawcą wody.
Cofanie się nieczystości. Co powinienem zrobić jeśli ścieki zaczynają cofać się do mojego domu? Po pierwsze nie należy wpuszczać wody do urządzeń kanalizacyjnych. Zadzwońcie Państwo do WODOCIĄGÓW, gdyż może to być problem w miejskim systemie kanalizacyjnym. Jeżeli nie jest to awaria na sieci miejskiej należy poprosić hydraulika, a koszty usunięcia zatoru należy pokryć samemu.
Wodomierz Czy mam dostęp do wodomierza i czy mogę go przesuwać? Wodomierz znajduje się zwykle w piwnicy lub studni wodomierzowej. Wodomierz należy do WODOCIĄGÓW. Nie należy go demontować, uszkadzać, naruszać plomb. Jeżeli chcecie Państwo umieścić wodomierz w innym miejscu należy zlecić to do WODOCIĄGÓW, a koszty pokryć samemu.
Ciśnienie wody Co powinienem zrobić, jeśli zmieni się ciśnienie wody? Sprawdzić czy nie są zatkane sitka kranu, zamknięte zawory. Potem należy zapytać sąsiadów, czy nie mają podobnego problemu. Jeżeli tak, zadzwońcie Państwo do WODOCIĄGÓW.